top of page
  • Ania

Geranium

Olejek Geranium (Pelargonium graveolens, Pelargonia pachnąca) był używany już przez Egipcjan do pielęgnacji, aby uzyskać piękną, promienną skórę. Ma podnoszący na duchu, uspokajający i kwiatowy aromat.

Znacie ten aromat – kwiatki na szkolnych korytarzach, których liście mocno pachniały, kiedy rozcierało się je w palcach? To właśnie geranium, znajdziecie tamtą nutę w zapachu olejku, ale znajdziecie tam też inne nuty zapachowe, znane z perfum czy kosmetyków.

Jeden z olejków najczęściej wybieranych przez kobiety, ze względu na właściwości pielęgnacyjne, ale również korzystny wpływ na cykl miesięczny. Różowy olejek o takim różowym zapachu, i rzeczywiście porównywany często do olejku różanego ze względu na podobne właściwości terapeutyczne, a jednocześnie dużo bardziej dostępny ze względu na cenę.

Jego zapach pomaga uwolnić się od negatywnych wspomnień, podnosi nastrój, redukuje zmęczenie, wspomaga odpoczynek. Dyfuzowany pozwoli na odprężenie, spokojny sen, działa również antylękowo. Dyfuzowanie geranium wspiera również walkę z przeziębieniem, infekcjami górnych dróg oddechowych.

Ze względu na właściwości pielęgnacyjne i antyseptyczne używany do pielęgnacji skóry, zwłaszcza trądzikowej, wspiera również gojenie się ran, oparzeń, różnego rodzaju problemów skórnych. Częsty składnik perfum i kosmetyków, ma również działanie tonizujące, regulujące nadmiar sebum, dodaje blasku.

Generalnie nie wymaga rozcieńczania, ale zawsze warto sprawdzić działanie na skórze, testując wcześniej olejek na przedramieniu. Idealny olejek do łączenia z innymi zapachami, aby stworzyć przyjemną atmosferę w domu – oczyszcza powietrze, wprowadza miły nastrój. Jeden z olejków, które po prostu trzeba mieć w domu zawsze.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page