top of page
  • Ania

Najlepsze olejki na katar


Olejki mają tak wiele różnych zastosowań, że nie sposób opisać ich w jednym poście. Rozpoczynamy więc nowy cykl: jakie olejki zadziałają na poszczególne problemy.

A jako że jesień zbliża się nieubłaganie zaczniemy od tematów przeziębieniowych. Na pierwszy ogień idzie walka z katarem!

Oto kilka propozycji, jakich olejków użyć, aby jak najskuteczniej z nim walczyć:

Dyfuzowanie – ilość kropli: - 2 Thieves, 3 Lawenda, 3 YL R.C. (wszystkie olejki są w zestawie startowym) - 3 Lawenda, 3 Lemon, 2 Peppermint (wszystkie olejki są w zestawie startowym) - 3 Eukaliptus, 3 Peppermint, 2 Tea Tree - 4 Eukaliptus, 2 Peppermint, 5 Frankincense, 2 Copaiba - 3 Frankincense, 2 Coriander, 3 Lawenda - 3 Frankincense, 3 Eukaliptus - 3 Lawenda, 2 Lemon, 1 Frankincense, 1 Copaiba

Każdy z wymienionych sposobów dobrze działa na katar, pomaga oczyszczać drogi oddechowe. Najskuteczniej jest dyfuzować, ponieważ para wodna dodatkowo nawilża błony śluzowe. Można również którąś mieszankę zakroplić na chusteczkę higieniczną, schować ją do szczelnego woreczka i inhalować wedle potrzeby, ale z umiarem, np. co 30 minut, ze względu na moc oddziaływania olejków. Kolejnym sposobem jest zrobienie oleju do masażu. Zmieszaj po 10 kropli Peppermint, Lawendy, YL R.C. z 30 ml oleju roślinnego, np. kokosowego, winogronowego lub oliwy z oliwek. Powstałą miksturą masuj klatkę piersiową i plecy. Na pewno pomoże w udrożnieniu nosa.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page