top of page
  • Ania

Olejek cytrynowy

Naturalny olejek eteryczny Cytrynowy ma rześki, przyjemny aromat. Znany jest ze swojego korzystnego działania na skórę i włosy, a jego zapach wpływa pozytywnie na atmosferę. W połączeniu z olejkiem rozmarynowym wpływa na zwiększenie koncentracji.

Ten chętnie kupowany produkt ma wiele zastosowań: dodaj go do produktów do czyszczenia, kosmetyków do wieczornej pielęgnacji skóry lub do odżywki do włosów, aby nadać im piękny zapach. Wspomaga działanie antywirusowe i antybakteryjne.

Poniżej kilka popularnych zastosowań: • Inhalacje z dodatkiem kilku kropli przyniosą ulgę w przeziębieniu, kaszlu, świszczącym oddechu. • Kilka kropli olejku z cytryny dodanych do szklanki wody do picia może pomóc złagodzić ból gardła, kaszel uspokoić i stłumić gorączkę. • Nieświeży oddech - kilka kropli olejku cytrynowego do szklanki z wodą i wypłucz usta. Płukanka ta neutralizuje nieprzyjemny zapach z ust oraz tworzy nieprzyjazne środowisko dla bakterii w jamie ustnej. • Zgaga - kilka kropli olejku z cytryny dodaj do szklanki wody. Tak podany olejek neutralizuje kwas w żołądku.

Przeciwwskazania do stosowania: ciąża, karmienie piersią, nie stosować u niemowląt.

Dodatkowo polecam używanie do celów spożywczych - wszędzie tam, gdzie dodajemy cytrynę kropla lub dwie olejku robią dobrą robotę. Jakość gwarantowana


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page