top of page
  • Ania

Olejek z kory cynamonu

Cynamon - zapach jesiennego wieczoru, szarlotki, ryżu z jabłkami i rozgrzewającej owsianki. Od 15 sierpnia, mimo lata wokół, zawsze już myślę o jesieni... I to jest właśnie olejek, który mi te myśli ociepli, osłodzi i, mimo wszystko, podniesie nastrój. Olejek z kory cynamonu jest olejem bogactwa, ma silny, korzenny, rozgrzewający zapach, mający wywoływać uczucie dostatku. Cynamon był kiedyś jednym z najbardziej pożądanych towarów na świecie, wierzono, że leczy nie tylko umysł, ale i ciało, nadając mu przy okazji „boski” kolor. Egipcjanie, Fenicjanie i Izraelici cenili korę cynamonowców na równi ze złotem. Wykorzystywano ją bowiem do wyrobu kadzideł, maści, balsamów, natomiast sam olejek eteryczny był stosowany jako antidotum na ukąszenia jadowitych węży i rozmaite trucizny, a także do balsamowania zwłok.

Olejek cynamonowy jest uważany za silny środek przeciwdrobnoustrojowy. Wykazuje właściwości przeciwwirusowe (wobec ludzkich rota wirusów), przeciwpasożytnicze (wobec świerzbowca, wszy), a także bakteriobójcze wobec szerokiej gamy bakterii. Olejek eteryczny, ze względu na wysoką zawartość aldehydu cynamonowego i jego pochodnych, jest skutecznym środkiem owadobójczym.

Posiada właściwości wspomagające działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, antyseptyczne, przeciwskurczowe. Jest afrodyzjakiem, środkiem ściągającym i wiatropędnym. Stosowany może być w leczeniu reumatyzmu, chorób stawów, bólach zębów i dziąseł, chorobach układu oddechowego i moczowego.

Wpływ zapachu: • podnosi nastrój i wspomaga dobre samopoczucie • pomaga zachować zdrowie układów sercowo-naczyniowego odpornościowego • kreuje myśli przyciągające bogactwo

Jak stosować: rozpylamy, zewnętrznie na spodnią stronę stóp, kostki nóg, nadgarstki dłoni, można także stosować wewnętrznie, jako dodatek do pokarmów i napojów. Ważne, aby rozcieńczyć przed stosowaniem miejscowym.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page