Olejki dla zwierząt

Niedzielę przyjemnie spędzają Kika i Koko Olejki eteryczne weszły też do świata zwierząt im również olejki mogą sprawiać przyjemność, ale najpierw trzeba poznać kilka zasad.
W poczekalniach gabinetu weterynarz rozpyla lawendę, aby zmniejszyć stres, wyciszyć nadpobudliwego psa, a w gabinecie, aby zmniejszyć lęk seperacyjny.
Olejki, które służą zwierzętom to lawenda, kardamon, mięta pieprzowa , rumianek i tymianek. Niektórzy polecają olejki z mirry, eukaliptusa i geranium. Niebezpieczny dla psów może być olejek z drzewa herbacianego.
Kristen Leigh Bell autorka książki „Holistic aromatherapy for animals” radzi, aby każdy olejek eteryczny rozcieńczyć przed użyciem w stosunku 3-6 kropli na 30 ml oleju roślinnego (np. słonecznikowego, oliwy z oliwek lub masła kokosowego).
Specjaliści od aromaterapii dla psów polecają olejki eteryczne do kąpieli , masażu i inhalacji. Young Living ma linie specjalnie dedykowaną dla zwierząt Animal Scense.
Cześć treści przy wykorzystaniu portalu zpazurem.pl
Po porady i wątpliwości dotyczące danego zwierzaka ze względu na wiek i rasę odsyłamy do weterynarza i/lub behawiorysty.