top of page
  • Ania

Różnica olejek zwykły i Vitality ( Plus)


Czym różni się olejek zwykły (kolorowa nalepka) od olejku PLUS (biała nalepka)?

Young Living posiada specjalną linie olejków Plus, które bezpiecznie można spożywać. Było już kilka przepisów z nimi - pyszne lemoniady, sos do sałaty, tymiankowe faszerowane papryczki i kawa z kardamonem. Będą z czasem kolejne i kolejne. Jednak pojawiło się pytanie - czym się różni olejek na przykład Lemon od Lemon Plus. Otóż niczym, oprócz naklejki.

Po zgłębieniu odrobinę tematu okazało się, że jest tam dokładnie ten sam olejek, ta sama najwyższa jakość i czystość produkty. W takim razie po co robić 2 oddzielne produkty, skoro to jest to samo. Wynika to z regulacji prawnych w Stanach Zjednoczonych i produkty Young Living temu prawu są dostosowywane.

W USA jest agencja FDA (Food and Drug Administration) to ona zarządza co może być na nalepce a co nie. Zgodnie z tamtejszym prawem jeden produkt nie może być opisany na etykiecie jako do użytku zewnętrznego i wewnętrznego i FDA w przeszłości odrzuciło taką etykietę, gdyż musi być widoczne rozgraniczenie i informacja czy stosowanie zewnętrzne czy wewnętrzne. Według FDA mogło to mylić konsumentów i wprowadzać w błąd, że każdy olejek można spożywać.

Podsumowując, nie ma różnicy między olejkami z kolorową i białą etykietą. Ważne jest aby zawsze zapoznać się z charakterystyką olejku, czy jest możliwość jego spożywania czy nie i jakie ilości są bezpieczne.

No i jeszcze ważna informacja - olejki oznaczone Plus w Europie są traktowane jako suplementy diety i zgodnie z europejskim prawem maja niższy VAT. W Polsce jest to 8 %, zwykły olejek 23%. Stąd planując zakup jakiegoś olejku polecam sprawdzenie czy nie ma go w linii Plus, będzie tańszy. Dla porównania ceny olejków tej samej pojemności 5 ml:

Cynamon Bark -29,34 EUR Cynamon Plus - 25,76 EUR

Powiem szczerze, że na początku byłam przekonana, że tylko te z białą naklejką można spożywać i zakupiłam podwójnie olejki. Okazało się to bez sensu. Są to te same olejki. Jedynie należy sprawdzić czy olejek z danej rośliny w ogóle można spożywać. Cóż, człowiek uczy się całe życie...

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page