top of page
  • Ania

Wintergreen - olejek eteryczny na wszystkie bóle

Witergreen - idealny do masażu, zamiast maści przeciwbólowej.

Pozyskiwany z liści rośliny Goltetia rozesłana, rosnącej głównie w Ameryce Północnej. Jest zimozieloną rośliną przypominającą borówkę z naszych lasów. Z rośliny jadalne są tylko liście, a owoce to jagody, nie nadają się do spożycia.

Cechy i właściwości: - Słodki, miętowy zapach, - Zawiera naturalny salicylan metylu (bardzo rzadko występuje to w przyrodzie) - główny składnik maści przeciwbólowych. - Poprawia krążenie krwi.

Użycie: - Używaj do masażu mięśni po wysiłku fizycznym - Używaj do masażu i drenażu limfatycznego, aby poprawić krążenie. - Naturalny środek ściągający i antyseptyczny - pomaga w problemach skórnych. - Dyfuzowany - odświeża powietrze, można stosować w butelce z wodą jako odświeżacz powietrza w łazience.

Ciekawostki: - Salicylan metylu ( syntetyczny) to główny składnik na przykład maści Bengay. - Indianie żuli liście Golterii, aby pogłębić oddech i wzmocnić pojemność płuc, zwłaszcza kiedy musieli biec na długi dystans lub wykonywać ciężką pracę fizyczną. - Podczas podbojów kolonialnych Ameryki koloniści dawali je do żucia swoim dzieciom, aby zapobiec próchnicy zębów.


41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page