• Ania

Wintergreen - olejek eteryczny na wszystkie bóle

Witergreen - idealny do masażu, zamiast maści przeciwbólowej.

Pozyskiwany z liści rośliny Goltetia rozesłana, rosnącej głównie w Ameryce Północnej. Jest zimozieloną rośliną przypominającą borówkę z naszych lasów. Z rośliny jadalne są tylko liście, a owoce to jagody, nie nadają się do spożycia.

Cechy i właściwości: - Słodki, miętowy zapach, - Zawiera naturalny salicylan metylu (bardzo rzadko występuje to w przyrodzie) - główny składnik maści przeciwbólowych. - Poprawia krążenie krwi.

Użycie: - Używaj do masażu mięśni po wysiłku fizycznym - Używaj do masażu i drenażu limfatycznego, aby poprawić krążenie. - Naturalny środek ściągający i antyseptyczny - pomaga w problemach skórnych. - Dyfuzowany - odświeża powietrze, można stosować w butelce z wodą jako odświeżacz powietrza w łazience.

Ciekawostki: - Salicylan metylu ( syntetyczny) to główny składnik na przykład maści Bengay. - Indianie żuli liście Golterii, aby pogłębić oddech i wzmocnić pojemność płuc, zwłaszcza kiedy musieli biec na długi dystans lub wykonywać ciężką pracę fizyczną. - Podczas podbojów kolonialnych Ameryki koloniści dawali je do żucia swoim dzieciom, aby zapobiec próchnicy zębów.


16 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Olejkowo 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now